Українська (ua)Русский (ru)
banner_02_ua
«АБ ОФІС» 4.0 як система автоматизації супермаркету

У місті Бурштин, Івано-Франківської області було відкрито супермаркет «Гулівер». Це найбільший маркет в районі загальною торговою площею понад 5.000 кв. метрів, з повним спектром споживчих товарів, загальний асортимент яких на момент відкриття, становив 15.000 найменувань.

Власники серйозно віднеслися до будівництва, зробили магазин великим, світлим, в т.ч. із зручним паркуванням авто. Зрозуміло, що головна мета - запросивши покупців, якісно і швидко їх обслуговувати.

Одним із головних інструментів для вирішення цього завдання був вибір торгового обладнання та постачальника програмного забезпечення. З торговим обладнанням замовник питання вирішував самостійно. Вибирали найкраще з того, що на даний момент зміг запропонувати ринок.

Постачальником програмного забезпечення та комп’ютерного обладнання виступила наша компанія. Було проведено аналіз потреб Замовника як на теперішній час, так і в перспективі. Відповідно до цього аналізу була підібрана, перевірена і встановлена оптимальна для роботи комп’ютерна техніка, операційні системи, а головним інструментом для автоматизації бізнес-процесів стала система «АБ ОФІС» 4.0.

Оксана Іваськів, співзасновник

Рішення вибрати компанію «АБ Система» в якості постачальника комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення для автоматизації супермаркету «Гулівер» не було спонтанним. Ми співпрацюємо вже близько 10 років і протягом цього часу послуги від компанії «АБ Система» були корисними для нас. На базі програми «АБ ОФІС» виконувались завдання по автоматизації інших об’єктів, в т.ч. пекарні, магазину будматеріалів, виробництва пластикових вікон тощо. Власне тому, ми і доручили цю роботу перевіреному часом партнеру.

Як все організовано?


ТОРГОВИЙ ЗАЛ

В магазині передбачено 6 кас, які обслуговують клієнтів. Робоче місце касира обладнано фіскальним реєстратором Datecs FP3530T, чековим (POS) принтером Bematech MP-4000 і сканером штрих-коду Symbol LS 7708.

На програмному рівні використовується операційна система Windows 7 та автономне «Робоче місце касира» на базі «АБ ОФІС». Касир не має прав адміністрування, не має прав доступу до жорстких дисків і не має права на перезапуск комп’ютера. Його бізнес-цикл виглядає наступним чином:

Касир активує режим «Робоче місце». За допомогою сканера штрих-коду формує позиції в чеку. Бачить суму чеку на екрані монітору. Проводить розрахунок з клієнтом та натискає на кнопку «Закрити чек». Після чого формується фіскальний та товарний чеки, а екран монітора очищується для вводу наступної інформації.

В кінці робочого дня касир формує Z-звіт. З формуванням цього звіту на сервері «АБ ОФІС» створюється підсумковий файл з інформацією про повний робочий день каси.

Вночі (після завершення робочого дня на касах) сервер «АБ ОФІС» в автоматичному режимі обробляє інформацію (підсумкові файли) і проводить рух товарів та грошей. Таким чином на початок нового робочого дня вся інформація про рух товарів і грошей доступна менеджерам та офісним працівникам.

Додатково в торговому залі встановлено 6 ваг з друком штрих-кодів Mettler Tolledo Tiger 15D. В режимі on-line на вагах доступна інформація про перелік товарів та актуальну ціну на них. Будь які зміни ціни одразу враховуються.

ОФІС та СКЛАД

Обліком товару займається група офісних працівників. Для цього передбачено ще 9 робочих місць з врахуванням керівного складу.

Вони мають можливість оформляти прихід товарів на склад, формувати цінову політику та отримувати фінансово-аналітичні звіти. Відповідно до функціональних обов’язків працівників система розподіляє доступи до тієї чи іншої інформації між працівниками.

Для оформлення приходу товарів на склад, використовується сканер штрих-кодів Symbol LS 2208 та принтер Argox OS-204 для друку етикеток зі штрих-кодами для товарів, на яких вони відсутні.

Також використовується термінал для збору даних Chiper 8001 Laser, за допомогою якого складські робітники мають можливість проведення ревізій залишків товарів на складі.

АДМІНІСТРУВАННЯ

В якості серверної операційної системи використано Windows 2008 Server (SBS). Передбачені можливості адміністрування системи як безпосередньо в супермаркеті, так і віддалено через інтернет. Віддалений доступ до системи дає можливість здійснювати контроль роботи (в тому числі і контроль роботи робочих місць в торговому залі), оперативно вирішувати питання/проблеми, що виникають під час роботи, швидко реагувати при змінах у технічній інфраструктурі. Таким же чином здійснюється технічне обслуговування програми «АБ ОФІС» з боку нашої компанії.

ПІДСУМКИ

З моменту прийняття рішення про співпрацю знадобилось три місяці на розробку схеми роботи, закупку техніки, адаптацію програми «АБ ОФІС» під потреби супермаркету, навчання персоналу та налагодження роботи всієї системи в цілому.

На даний момент магазин урочисто відкрито і ведеться нормальна робота по обслуговуванню клієнтів.

паркуванням